Çocuk Cerrahi
26 Aralık 2023

cocukcerrahi.jpg

Çocuk Cerrahi


Çocuk Cerrahisi Ünitesi, çocukların cerrahi ve ürolojik sorunlarının tanı ve tedavisi ile yoğun bir biçimde uğraşmaktadır. Kalp dışı göğüs cerrahisi, onkolojik cerrahi, sindirim sistemi cerrahisi, çocuk endokrin cerrahisi, çocuk jinekolojisi, tanısal ve girişimsel endoskopik uygulamalar, laparoskopik ve torakoskopik cerrahi girişimler, travma cerrahisi çocuk cerrahisinin başlıca uğraş alanlarını oluşturmaktadır.


Çocuk Cerrahisi, bebeklik döneminden ergenlik dönemine kadar (0-14) yaş çocukla ilgili tüm cerrahi işlemlerle uğraşır. Çocukta doğumdan önce bilinen veya doğum sonrası ortaya çıkmış olan, yenidoğan anomalilerinin düzeltilmesi ve takip edilmesi sağlanmaktadır.

Çocuk Cerrahisi ekibinin ana prensibi, çocuk için konforlu, ağrısız ve onun psikolojik gelişimine zarar vermeyecek şekilde çalışmaktır.

Gelişmiş teknolojinin hastanemizce yakından takibi, Anestezi, Radyoloji, Patoloji başta olmak üzere diğer bütün kliniklerce desteklenen ortak çalışma alanının varlığı, çocuk cerrahisi açısından daha başarılı olmamızı sağlamıştır.