Sağlık Turizmi Birimi
27 Aralık 2023

SAĞLIK TURİZMİ BİRİMİ

turizm_banner.png

Erzurum’ a Hoş geldiniz. Günümüzde, gerek gelişmiş gerekse de gelişme yolunda olan ülkelerde, sanayileşme ve büyük kent yaşamının ortaya çıkardığı çevre sorunları ve günlük yaşamın getirdiği problemler, insanları turizm ve sağlık sektörüne yöneltmektedir. Bu yönelim bazen kaybolan sağlığı tekrar kazanmak için ortaya çıktığı gibi, bazen de mevcut sağlığı uzun süre koruyabilme isteğinden kaynaklanmaktadır. İşte bu iki unsuru; yani turizm ve sağlık sektörlerini kaliteli ve modern bir şekilde barındıran Türkiye, bu alanda sayılı ülkelerden biridir. Günümüzde gerek Türkiye’ nin başka şehirlerine gerekse Erzurum’ a hastalığının tedavisini gerçekleştirmek üzere gelen siz değerli konuklarımızın memnuniyeti bu iddiamızı doğrular niteliktedir.

Artık hızla gelişmekte olan ve standardize edilmeye başlanan sağlık turizmini bir hükümet programı olarak ele alan devlet büyüklerimizin, bu doğrultuda yapmış olduğu çalışmalardan güç alarak ve bir devlet kurumu olmanın özelliğini taşıyarak duyduğumuz öz güven, siz değerli misafirlerimize en önemli referanslarımızdan biri olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığımızın önemli bir projesi olan “Şehir Hastaneleri” isimli sağlık şehirlerinin en önemli örneklerinden biri Erzurum’dur. Bölgemizdeki pek çok vatandaşımızın sağlık hizmeti aldığı modern Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizin hemen bitişiğine inşa edilmekte olan, son sistem teknolojiye sahip, beş yıldızlı otel konforunda planlanan şehir hastanelerimizin inşaatı 1,5 yıl gibi kısa bir süre zarfında tamamlanacaktır. Böylelikle başta Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan gibi güzide Türki Cumhuriyetlerimiz olmak üzere İran, Irak, Nahçivan, Gürcistan, Suriye gibi Orta Doğu’ nun önde gelen komşu ülkelerimizde yaşayan siz kıymetli misafirlerimize sunmakta olduğumuz modern ve etkin sağlık hizmetimizin kalitesini zirveye taşımanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi insan odaklı hizmet anlayışını; kalite politikası, yüksek teknik donanımı ve teknolojik altyapısı ile tıbbi teşhis ve tedavi uygulamalarını her geçen gün geliştirerek, daha fazla hastaya güvenli ve konforlu bir ortamda sunmaya devam etmektedir. Bu güven ve konfor ortamında tedavi olmanın mutluluğunu yaşatmayı hedefleyen ve “insan sağlığının en önemli hazine” olduğu bilinciyle hareket eden profesyonel ekibimiz ile dilediğiniz her an iletişim kurmanız mümkün.

Dünya Sağlık Örgütü’nün standartları doğrultusunda yapılanmasını gerçekleştiren Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Uluslar arası Hasta Hizmetleri Birimi, etik değerlerden ödün vermeden, uluslararası standartlarda, yurt dışından gelen hastalarımızın, planlanan takip ve tedavi süreçlerinde kendilerine sorunsuz bir rehberlik hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hastalarımızın sağlık sorunlarının yanı sıra oluşabilecek sosyo-kültürel problemlerin de etkin çözümü sağlanmaktadır.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak sunduğumuz sağlık hizmetine karşılık, sizlerin yüzünüzdeki tebessüm bizlerin en büyük kazancı olacaktır. Dilek ve önerileriniz ise hedeflerimizde bize yol gösteren rotamız olacaktır. Önce insan prensibiyle çıktığımız yolda, elimizden gelen en iyi, modern ve kaliteli sağlık hizmetini insanımıza ulaştırmaya yönelik gayretimiz bugün olduğu gibi gelecekte de artarak sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli misafirlerimizi Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemize bekliyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Hastanemiz bünyesinde Azerice, İngilizce, Rusça, Farsça dillerinde tercümanlık ve refakat hizmeti verilmektedir.


İletişim
Sağlık Turizm Ofisi
Telefon:
0(442) 432 10 00 - Yurt Dışı Hasta Birimi