Diyaliz Ünitesi
26 Aralık 2023

diyaliz.jpg

Diyaliz Ünitesi

Hastanemizin giriş katında yer alan Diyaliz Ünitemiz, 5 hasta odasında, 30 makine (19 tane Hbs (-) negatif, 9 tane Hcv (+) pozitif 2 tane hepatit Hbsag (+) pozitif ) ve 30 yatakla hastalarımıza hizmet vermektedir. Ünitemiz, günlük 60 hasta kapasitesi, aylık 1200 seans sayısı ile sadece Erzurum değil, tüm Doğu Anadolu Bölgesi’ne diyaliz hizmetini başarıyla vermektedir.

Makinelerimiz son sistem olup, Türkiye’ nin en iyi sistemine sahip olma özelliğimizle hizmet vermekteyiz. Ayrıca, her bir hastaya kulaklıklı, uzaktan kumandalı LCD ekran televizyon sağlanarak, hastaların tedavi süresince vakit geçirmeleri için uygun ortam sunulmaktadır. Merkezi oksijen sistemine sahip olan ünitemizde, havalandırma ve klima sistemi de mevcuttur. Tıbbi atıklar, dezenfeksiyon personeli denetiminde kontrollü olarak imha edilmektedir.  Hastalarımıza, Nefrolog Uzmanı gözetiminde geçici ve kalıcı katater takılmaktadır. Bunun yanı sıra, acil müdahalede yapılabilmektedir.

2 hasta nakil aracı ile hastalarımızı evlerinden hastanemize getirip, tedavi sürecinden sonra yine evlerine ulaştırmaktayız. Diyaliz Ünitemiz, icap sistemine göre 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Hastalarımızın aylık rutin tahlilleri takip edilip, hepatit aşıları ve tedavileri itina ile yapılmaktadır. Hastalarımızın 4 saat kaldığı diyaliz süresince, sabah ve öğleden sonra kahvaltı hizmeti verilirken, diyaliz ve diyaliz dışı problemleriyle tüm diyaliz ekibi olarak yakından ilgilenilmektedir.

Ayrıca, Diyaliz Servisimizin içinde hasta ve yakınlarının konforunu ön planda tutan bekleme salonu, hastaların giyinme odaları, bayan ve erkek lavaboları mevcuttur.
Diyaliz Ünitemiz bünyesinde Hemodiyalizin yanı sıra, Periton Diyaliz Servisimiz de yer almaktadır. Periton Diyaliz servisimizde, günlük 30 hastaya hizmet verilmektedir.
Diyaliz Ünitesi çalışanlarımız da diğer hastane personelimiz gibi, her türlü fedakarlığı göstererek tam performans ile çalışmaktadır. Diyaliz hastalarımızdan gördüğümüz memnuniyet ve teşekkür ifadeleri, bu fedakarlığın bir ödülüdür.